שבוע 26

שבועות הריון: שבוע 26. כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 26 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך.

מה עובר עלייך: שבוע 26

שבוע 26 להריון הוא השבוע האחרון בטרימסטר השני, כשהשבוע הבא יפתח את הטרימסטר השלישי והאחרון. בשלב זה גובה הרחם כארבעה ס"מ מעל מרכז הטבור.

אין שינויים בתחושותייך בהשוואה לשבוע 25 להריון, פרט לכך שחלק מהתחושות מודגשות יותר.

בגלל השפעתם של הורמוני ההריון ובמיוחד הפרוגסטרון, פעילות מערכת העיכול הופכת עצלה יותר. גם לחץ הרחם הצומח על הקיבה והמעיים מוסיף להאטת פעילות מערכת העיכול וכתוצאה מכך לקיבה ולמעיים נדרש יותר זמן כדי להתרוקן. ההאטה בפעילות מערכת העיכול מתבטאת בתחושות צרבת ובהגברת העצירות.

בנוסף, עקב הגברת פעילות הנשימה ולחץ על הסרעפת המוגבהת כתוצאה מצמיחת הרחם, את סובלת מ"חסר אויר" וקוצר נשימה, במיוחד בעת פעילות גופנית ובלילה. הדופק שלך כעת מואץ ב-15-10 פעימות לדקה, משום שהצורך בהזרמת הדם לרחם ולעובר המתפתחים גדל. תחושה זו מורגשת לעתים כ"דפיקות לב חזקות".

השפעה נוספת של הורמוני ההריון, בשילוב עם הגברת גודש רירית הנרתיק, הינה הפרשות וגינאליות בהירות רבות. לעתים מתגברות ההפרשות הפטרייתיות עקב שכיחות הולכת וגוברת של פטרת הנרתיק האופיינית להריון.

השינויים ההורמונליים נמצאים בשיאם בשבוע 26 להריון. גם הרחם הצומח לוחץ על מערכת איסוף השתן ובכך מואטת זרימת השתן, מה שעלול להביא להגברת שכיחות הזיהומים בדרכי השתן.

מה עובר על העובר: שבוע 26

שבוע 26 להריון כבר פה והעובר שלך שוקל כיום כ-800 גרם בממוצע ואורכו 35 ס"מ. הוא פעיל יותר ותנועות הגוף שלו מורגשות ביתר שאת. גם תנועות הנשימה העובריות מתגברות ובשבוע 26 מתחיל תהליך בליעת מי שפיר על ידי העובר. עיניו נפתחות והוא רגיש יותר למגע ולקולות, גם כאשר הם חיצוניים.

העובר ממשיך להתקדם ולהתפתח במהירות. בלוטות הטעם שלו כבר מפותחות כעת והוא יכול כבר לזהות אילו מאכלים הוא אוהב. הוא מבחין בטעמים שונים בבריכת מי השפיר, כך שהוא כבר יכול להבדיל בין מתוק ומלוח.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 26

שבוע 26 הוא השבוע האחרון בו ניתן לבצע בדיקת העמסת סוכר (GCT), לכן במידה וטרם עברת בדיקה זו, גשי במהרה ועברי אותה.

כמו כן, במסגרת מעקב הריון הרגיל שאת עוברת אצל הרופא שלך, נמדדים לחץ הדם, הדופק, המשקל וקיומן של בצקות. מומלץ לעבור בדיקת אולטרה סאונד שגרתית להוכחת צמיחת עובר תקינה, קביעת כמות מי השפיר והדגמת תנועות גוף ונשימה של העובר.

כדי להפחית עד כמה שניתן את כאבי הגב שלך, נסי שלא להתכופף שלא לצורך ולהימנע מישיבה עם גב כפוף.

לשבוע 27


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר