שבוע 16

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 16 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 16

מה עובר עלייך: שבוע 16

שבוע 16 להריון כבר כאן ובשקט-בשקט, את מתחילה להרגיש את תנועות העובר שלך, מעין תזוזות בבטן התחתונה. בהתחלה אולי תחשבי שזה קרקורי בטן, פרפורים או משהו אחר, אבל לא - זהו העובר שלך שזז להנאתו. התזוזות הללו הולכות לגבור יותר ויותר בזמן הקרוב והן ירגשו אותך בכל פעם מחדש.

בדרך כלל בהריון ראשון מתחילים להרגיש את תנועות העובר בשבוע 20 להריון ובהריונות חוזרים בשבוע 16 להריון בערך. את לא תרגישי את כל התזוזות של העובר, אלא רק את החזקות יותר.

בנוסף, בשבוע 16 הבטן שלך כבר בגודל שאי אפשר להסתיר, וכולם מתחילים לראות שאת בהריון. ככל שיעברו עוד ועוד שבועות הריון את תלכי ותגדלי, עד ללידה המיוחלת.


מה עובר על העובר: שבוע 16

בזמן שבוע 16 להריון, הפרטים הקטנים בגופו של העובר נמצאים בשלבי התהוות סופיים. אורכו כ-15 ס"מ ומשקלו הממוצע כ-120 גרם.

בלוטת התריס, המפרישה הורמונים שבין היתר משפיעים על חילוף החומרים בגוף, מתחילה לתפקד בגופו של עוברך, ובקצות האצבעות הקטנות שלו מתחילות להופיע הציפורניים. הוא מתחיל להתאמן בתנועות ונעשה גמיש ופעיל יותר מיום ליום.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 16

במידה וטרם עשית בדיקת סקירת מערכות מוקדמת, הבודקת את הימצאותם של מומים בעובר ומגלה את מינו - שבוע 16 להריון הינו השבוע האחרון בו ניתן לבצע בדיקה זו.

פרט לכך, בין שבוע 16 להריון לשבוע 20 להריון, עליך לעבור בדיקת חלבון עוברי (סקר ביוכימי). זוהי בדיקת סינון שנועדה לאתר הריונות בעלי סיכון למומים בעמוד השדרה של העובר וכן לאמוד את הסיכון לעובר הסובל מתסמונת דאון. רמות גבוהות של חלבון עוברי בדמך עשויות להצביע על מום פתוח בתעלה העצבית של העובר, העלול לפגוע קשות בתפקודו כילד וכבוגר.


לשבוע 17


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר