שבוע 21

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 21 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 21

מה עובר עלייך: שבוע 21

שבוע 21 להריון, למען האמת, הוא אמצע הריון האמיתי (אם לוקחים בחשבון שבשבועיים הראשונים להריון לא באמת היית בהריון. את כבר מרגישה טוב יותר את תנועות העובר ומתכננת את בדיקת האולטרה סאונד השנייה, כלומר סקירת מערכות מאוחרת.

מעתה תרגישי לעתים כאבים עקב מתיחה של הבטן והתכווצויות רחם. כדאי לך להתרגל, הכאבים יגברו ככל שההריון יתקדם. בתקופה זו את מתחילה "ליהנות" מאדמומיות בחלקים שונים כמו הפנים, החזה או הידיים. אדמומיות זו נובעת מרמת האסטרוגן הגבוהה בגופך והיא תחלוף לאחר הלידה.

משבוע זה מתחיל להיות לך פחות נוח לשכב על הבטן. במקרים אלה שכבי על הצד. על הגב את עדיין יכולה לשכב, אבל עוד מעט זה לא יהיה מומלץ, מאחר שהרחם הגדול ילחץ על כלי הדם ובעיקר על הווריד שמנקז את הדם מהגפיים התחתונות.

ולחדשות הטובות: החשק המיני שלך בתקופה זו מרקיע שחקים. ישנן נשים בהריון הסובלות מבעיות בתפקוד המיני שלהן ובתקופה זו של ההריון הן מגלות שהן יכולות לחוות אורגזמה או אפילו מולטי-אורגזמה בפעם הראשונה בחייהן. נצלי את התקופה, קחי את בן הזוג למיטה ותיהני מכל רגע!


מה עובר על העובר: שבוע 21

התינוק שלך כבר מושלם. משקלו כ-400 גרם, אורכו כ-20 ס"מ וראשו גדול יחסית לגופו. הוא ממשיך לגדול ולהתכונן לחייו בעולם החיצון. תחושת המגע שלו כבר די מפותחת והוא מרגיש את מגע גופו ואת דפנות הרחם. גם חוש השמיעה שלו מפותח והוא מגיב בקלות לגירויי קול חיצוניים.

שכבה של שערות עדינות עוטפת כעת את עוברך ומגינה עליו, כך שלמעשה העובר שלך עכשיו כבר נראה כפי שיראה כשיוולד, רק קטן יותר.

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 21

במידה ולא בוצעה סקירת מערכות מוקדמת עד כה, מומלץ שתעברי סקירת מערכות מאוחרת - בדיקת אולטרה סאונד מקיפה. מדובר בסקירה משלימה לסקירה המוקדמת, אם כי ישנן נשים הבוחרות להסתפק בסקירה המאוחרת בלבד.

במידה ואת יודעת על מקרים של מומי לב במשפחה או אם קיבלת הנחיה סורק המערכות, ייתכן ותצטרכי לפעמים לעבור גם אקו-לב עוּבָּר.


לשבוע 22


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר