שבוע 31

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 31 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 31

מה עובר עלייך: שבוע 31

יש משהו סוריאליסטי בלראות מחוץ לבטן רגל קטנה זזה בפנים (ומשהו לא כל כך נעים בלקבל מכות בתוך הבטן ממרפק קטן באמצע הלילה). כעת כשהתינוק שלך כבר גדול - את תקבלי בעיטות ודחיפות בכל מיני מקומות לא צפויים. את מרגישה שלוחץ שם בפנים? נכון מאוד - את מתקרבת ליום הגדול. סביר להניח שבשבוע 31 את כבר חשה את הצירים המדומים - צירי ברקסטון היקס. כמו כן, הבטן שלך אולי כואבת לעתים קרובות, מאחר שהרחם לוחץ עליה.

קיים מיתום לפיו אכילת דברים מתוקים גורמת לתינוק לזוז יותר - אבל האמת היא שעליה ברמת הסוכר בגוף גורמת דווקא לירידה בתנועות העובר. עוד מעט, בסביבות שבוע 36 בערך, התינוק שלך יתהפך ויכנס לעמידת מוצא עם הראש למטה לכיוון היציאה. אגב, ההתהפכות אופיינית ללידות ראשונות ובלידות שניות ויותר זה לא תמיד קורה, התינוק נשאר עם הראש למעלה אפילו בזמן הלידה - וזה לא המצב האידיאלי.

נשים בהריון ראשון בדרך כלל מרגישות פחות את צירי ברקסטון מאשר נשים בהריון שני ויותר. ככל שאת מתקרבת ללידה צירי ברקסטון הופכים לחזקים יותר וארוכים יותר (15-120 שניות כל אחד). השתמשי בצירים אלו לאימון. בשבוע 31 את צריכה להתאמן הרבה על מה שמלמדים בקורס הכנה ללידה.


מה עובר על העובר: שבוע 31

משקל עוברך כעת כ-1.5 ואורכו כ-40 ס"מ. בתקופה הקרובה העובר שלך יכנס לעמידת מוצא עם הראש כלפי מטה ויכין עצמו ללידה. בתקופה זו גם את וגם העובר מעלים משקל במהירות גבוהה. בשבועות הקרובים את תעלי בערך חצי ק"ג בשבוע. חצי מהמשקל הזה ילך אל עוברך, ולכן בשבועות הקרובים הוא כנראה יכפיל את משקלו. הצמיחה של תינוקך מתחילה להאט מעט לעומת העבר, אולם המוח מתפתח כעת במהירות וגם הריאות. אם התינוק שלך הוא זכר, האשכים שלו מתחילים לרדת מחלל הגוף אל כיס האשכים.

את תוהה מה העובר שלך עושה בפנים בימים אלה? הוא ממצמץ, מביט סביב, תופס דברים, עושה פרצופים, מתאמן על נשימתו, מטיל שתן ומאזין לכל הרחשים מסביב. בערך מה שאת עושה... ובדיוק מה שהוא ימשיך לעשות בשלושת החודשים הראשונים לחייו.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 31

בשבוע 31 יש כמובן להמשיך את הבדיקות השגרתיות - יש לבצע הערכת משקל עובר, בדיקות הריון שגרתיות על ידי הרופא המטפל, ספירת דם, בדיקת כמות ברזל בדם ובדיקת שתן.

בתקופה זו כנראה שאת סובלת מעצירות וטחורים, זה קורה בגלל שזרימת הדם מהחלק התחתון של הגוף ללב קשה בגלל הלחץ שיוצר העובר. כדי להפחית את העצירות והטחורים עליך להשתדל לאכול הרבה גרנולה ומאכלים עשירי סיבית. כמו כן, השתדלי, כמה שיותר להרים את הרגליים ולא להיות בעמידה ממושכת. גם בשינה עדיף לשים את הרגליים על כרית.


לשבוע 32


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר