שבוע 33

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 33 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 33

מה עובר עלייך: שבוע 33

אוטוטו עוברים להם שמונה חודשים, ואת בדרך למדליית הזהב. נשים בסיכון לרעלת הריון עלולות לפתח אותה החל משבוע 33, ועל כן יש להיות ערניים לנושא זה, ובמקרה הצורך לבחון זאת באמצעות בדיקה מתאימה.

בשלב זה, יתכן מאוד שכאבים באגן הירכיים מטרידים את מנוחתך. הורמוני ההריון הגבוהים בגופך גורמים בין היתר להיחלשות המפרקים בין העצמות באגן הירכיים, מה שיכול לגרום לכאבים. באורח פלא, לעתים כאבים באגן תוקפים רק בצד אחד.

השינויים ביציבה שלך, כאבי האגן וכאבי הגב התחתון שנגרמים מהרחם הכבד שלך, בוודאי מוסיפים לאי הנוחות שלך בתקופה זו. להרגעת הכאבים באגן הירכיים ובגב התחתון עשי אמבטיות חמות וקומפרסים.

את כל היום תשושה, אז למה למען השם את לא ישנה טוב בלילה? האם זה בגלל ששלפוחית השתן שלך דורשת ריקון כל חצי שעה? האם זה משום שאת לא מוצאת תנוחה נוחה מאז שבוע 27, או שזה מאחר שהמוח שלך עובד שעות נוספות, מתכנן דברים שיש לעשות, או משחזר את הסרט המזעזע שראית בקורס ההכנה ללידה? כנראה שכל התשובות נכונות. בכל מקרה, בקרוב כל התחושות הללו הולכות להשתנות.


מה עובר על העובר: שבוע 33

משקלו של העובר שלך כעת כ-2.150 ק"ג ואורכו כ-40 ס"מ. כעת סביר להניח שהוא כבר בעמידת מוצא עם הראש כלפי מטה, ושהוא יישאר כך עד הלידה. אלא אם כן, הוא שוקל להיות מתעמל קרקע כשיגדל ויחליט כבר עכשיו לבצע אימונים על סלטות ולשנות תנוחות.

הוא ממשיך לגדול באופן סדיר. עכשיו הוא כבר בוגר מספיק לחיות מחוץ לרחם. אלו חדשות טובות ומרגיעות, במיוחד לאור העובדה שישנם תינוקות שלא מסוגלים לחכות, ורוצים לעוף מהקן כבר עכשיו. בזמן זה, בנוסף להגנה החיסונית שאת מעניקה לעוברך, הוא בעצמו מפתח חיסונים לזיהומים עדינים.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 33

תקופה זו היא תקופת האצת הגדילה של העובר, ועל כן בשבועות 32-33 מבצעים בדיקת אולטרה-סאונד הנקראת מעקב גדילה. בבדיקה זו עוקבים אחר גדילת העובר בהתאם לעקומת הגדילה התקינה. כמו כן, בוחנים בה על פי תנועות העובר וכמות המים ברחם תפקודים שונים של העובר שמשתנים מיום ליום. בבדיקת מעקב גדילה בודקים את אורך עצם הירך, גודל איברים שונים ומדידת מישורים בעובר המשמשים לקביעת גיל ומשקל. הבדיקה לא נועדה לאיתור מומים, אך חריגות כגון הרחבה של חדרי המוח או מומים בולטים אחרים, צריכות להדליק אצל הגינקולוג נורה אדומה.

בנוסף למעקב הגדילה, בשבוע זה יש כמובן להמשיך את הבדיקות השגרתיות. "יש לבצע הערכת משקל עובר, בדיקות הריון שגרתיות (על ידי הרופא המטפל), ספירת דם, בדיקת כמות ברזל בדם ובדיקת שתן.

ולהלן כמה טיפים: אפילו אם את מאלו שחושבות שאסור להכין את החדר לתינוק לפני לידתו, כדאי לנצל את הימים הקרובים לצאת לחנויות ולהכיר את ההיצע והמחירים. בדקי בין היתר, רהיטים, אביזרים, תווי תקן ותכנני מה תקני כשייולד הפשוש שלך. כמו כן, זה הזמן להתחיל להתכונן ללידה וללמוד היטב את הסימנים ללידה שאמורים לגרום לך לרוץ לבית החולים.


לשבוע 34


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר