שבוע 38

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 38 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 38

מה עובר עלייך: שבוע 38

עוד שבועיים ללידה, היית מאמינה? יתכן שאת עסוקה בכיבוס המלתחה הקטנה של תינוקך ומכינה את החדר שלו או המיטה שלו בסמוך למיטתך. הבגדים הקטנים שלו נראים לך ממש פיצים ואת מרגישה שהפגישה עימו קרובה מתמיד.

כנראה שהדאגה העיקרית שלך כעת היא שהמים לא ירדו לך באמצע הקניון, או בזמן נהיגה, או כשאת רחוקה מהבית. בשבוע 38 צוואר הרחם שלך ממשיך להתרחב וההפרשות מתוכו מתרבות ומשתחררות החוצה בחופשיות, זה לא נעים, אך אין מה לעשות, הרחם שלך מכין את עצמו. בנוסף, יתכן שתבחיני בדימומים או נוזל ורוד. ברגע שהתחילו הפרשות אלו, את מרגישה יותר התכווצויות כואבות ברחם ולעתים הן עלולות להיות ממש חזקות ואף מדירות שינה. אל תילחצי, את לקראת לידה והרחם מתכונן יחד איתך.

סביר להניח שאת חווה קושי לשלוט על שלפוחית השתן ורצה פעמים רבות לשירותים בגלל הלחץ של התינוק על כל איזור האגן. יש סיכוי טוב שאת גם חשה זרמים ברגליים - זה קורה כיוון שהתינוק מפתח את העצבים שלו. כמו כן, בתקופה זו את חשה עייפות, חוסר יכולת להתרכז, כבדות וחוסר אנרגיה.


מה עובר על העובר: שבוע 38

התינוק שלך שוקל כנראה כבר מעט מעל לשלושה ק"ג, ובשלב זה גדילתו מתמתנת. הוא עטוף בשכבת שומן השומרת עליו בתוך הרחם. הוא כבר צובר בקיבתו צואה אמיתית, בה תיפגשי לאחר לידתו (כשזה יקרה הרבה פעמים זה יפסיק לרגש בשלב מסוים...). הצואה נוצרת מבליעה של מי שפיר, פסולת ותאים.

התינוק שלך כבר מגדל ציפורניים והוא עשוי לשרוט את עצמו עוד בתוך הרחם. גם ריאותיו, תפקוד המוח והעצבים משתפרים ומתפתחים יותר ויותר בכל יום שעובר. מרגישה קפיצות קטנות בבטן? זה מהשיהוקים שלו, הוא כבר נושם בכוחות עצמו ובולע מי שפיר, מה שגורם לעתים לשיהוקים.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 38

בתקופה זו יש לבצע בדיקת אולטרה-סאונד לשם הערכה ביומטרית אחרונה ובדיקת משקל היילוד לפני לידה. והנה כמה טיפים: אמנם הזאטוט שלך עדיין בתוך הבטן, אך הוא שומע, רואה ומרגיש, לכן הקפידי להקדיש לו תשומת לב, לשיר לו שירים, לשוחח איתו, וכך תכיני אותו לקראת היציאה לעולם. בשלב זה יש לדאוג לכל הדברים להם זקוק התינוק עם לידתו, החל במושב לרכב, שבלעדיו לא יתנו לכם לצאת מבית החולים וכלה בחיתולים, משחות וכדומה. הוא כבר מוכן לצאת, ויתכן שייוולד מעט מוקדם מהמצופה, לכן חשוב להיות ערוכים לכך.


לשבוע 39


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר