שבוע 20

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 20 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 20

מה עובר עלייך: שבוע 20

בשעה טובה ומוצלחת הגעת לאמצע הדרך: שבוע 20 להריון. שבוע זה מסמל את תחילתן של בעיות שתיתקלי בהן לפרקים לאורך תקופת ההריון - בעיות שינה. מיקומה של הבטן שלך כבר מגיעה לגובה הטבור ואי אפשר להתעלם ממנה.

את באמצע ההריון ורוב הזמן את מרגישה טוב יותר ממקודם. החוויה המהנה העיקרית של ההריון - תנועת העובר בבטנך - עוד לפניך. בדרך כלל בהריון ראשון מתחילים להרגיש תנועות בערך בשבוע 20 להריון ובהריון חוזר לפעמים שבועיים קודם. התנועות אותן מרגישה האישה בשבוע 20 להריון הן מינימאליות ומתוארות אותן כבועות, דגדוגים ועוד תחושות לא ספציפיות שתחילה לא ברור מה הן. תשובה לשאלה שעולה כרגע בראשך: לא, בן זוגך עדיין לא יכול להרגיש את התזוזות הללו.

בתקופה זו של ההריון עומד צוואר הרחם במבחן ובקבוצות סיכון כמו נשים במהלך הריון עם תאומים או נשים שעברו גרידות בעבר, הוא עלול להתקצר או להיפתח גם ללא תחושת צירים. בקבוצות סיכון אלו על רופא הנשים לבדוק את אורך צוואר הרחם.

בשבוע 20 להריון הרחם שלך הגיע לגובה הטבור, בשבוע ה-32 הרחם יגיע למחצית המרחק בין הטבור לקשת הצלעות, בשבוע 38 להריון הרחם יגיע לגובה קשת הצלעות שלך ובשבוע 40 להריון הוא יהיה נמוך בכשני ס"מ מקשת הצלעות. בעזרת הרופא שלך תוכלי לעקוב אחר גדילת הרחם.

מה עובר על העובר: שבוע 20

שבוע 20 להריון הגיע ואורכו של עוברך כיום הוא כ-20 ס"מ ומשקלו כ-350 גרם. בתקופה זו העובר שלך מבלה זמן רב בתוך הרחם במציצת אצבע והשינויים העיקריים שעוברים עליו הם גדילה של מערכות קיימות וצבירת שומן.

אם יש לך תינוקת בבטן, בתקופה זו בתוך שחלותיה של העוברית יש את מירב הביציות שאי פעם יהיו לה, מספר הביציות שלה יילך ויפחת עם הזמן.

בשבוע 20 להריון מתחילות להיווצר השיניים הקבועות, שמופיעות מאחורי שיני החלב שהחלו להיווצר כבר לפני זמן מה. בנוסף, מתפתחים במוחו של התינוק תאי עצב מוטוריים האחראים על התנועה ולכן הוא יוכל מעתה לזוז ולהיאבק עם עצמו בתוך רחמך.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 20

במידה ולא בוצעה סקירת מערכות מוקדמת עד כה, מומלץ שתעברי סקירת מערכות מאוחרת - בדיקת אולטרה סאונד מקיפה. מדובר בסקירה משלימה לסקירה המוקדמת, אם כי ישנן נשים הבוחרות להסתפק בסקירה זו (המאוחרת) בלבד.

חשוב שתביני כי הריון אינו מחלה, לכן עליך להמשיך את כל הפעילויות שעשית עד עתה: סקס, תזונה נכונה, כושר גופני ועוד. רק אם מתעוררות בעיות ספציפיות צריך להתייחס אליהן באופן מיוחד.

במקרים בהם את סובלת מסחרחורות, יש להקפיד על שתייה מרובה. איך תדעי אם את שותה מספיק? על פי צבע השתן - כמה שיותר בהיר יותר טוב. אם את פוחדת לשכוח כלל זה, הנה משפט שמלמדים ילדים קטנים בנושא - "שתן צהוב - זה לא טוב, שתן לבן - זה מצוין, שתן שקוף - אני אלוף". אל תחששי לשתות קפה - לעתים קרובות נשים בהריון סובלות מסחרחורות עקב לחץ דם נמוך, שלוש כוסות קפה ביום יעלו לך את לחץ הדם לרמה טובה. בכלל, בשנים האחרונות התהפכו היוצרות וכבר לא חושבים שקפה זה דבר רע.


לשבוע 21


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר