שבוע 40

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 40 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 40

מה עובר עלייך: שבוע 40

הצפייה, ההתרגשות והבטן הענקית אינם מאפשרים לך לישון טוב. את ממש קרובה לרגע בו תאחזי בתינוקך ותחייכי באושר כשתראי את עיניו הקטנות. האם ידעת שמי השפיר עוברים תחלופה קבועה בכל שלוש שעות אפילו במהלך הלידה? לא ידוע ממש מהיכן מגיעים מי השפיר אך ניתן להעריך כי מדובר בשתן, זיעה ונוזלים אחרים שמפריש התינוק.

אגב, אם לא תלדי השבוע, ההריון שלך יחשב הריון בסיכון. הריון שהוא מעל שבוע 40 נחשב להריון בסיכון גבוה כיוון שאז הסיכוי של העובר להיכנס למצוקה עוברית הוא גדול יותר. יכולה להתחיל אי ספיקה של השליה שתתבטא בירידה בכמות מי השפיר ובהפרעות בדופק העוברי. על מנת למנוע אסונות בתקופה הזו, האישה נדרשת להגיע לביקורת פעמיים בשבוע ולבצע בדיקות מוניטור ואולטרה-סאונד על מנת לבדוק את כמות מי השפיר. כמו כן, חשוב ביותר שהאישה תשים לב לתנועות העובר כיון שזהו המדד לשלומו הטוב.


מה עובר על העובר: שבוע 40

כשהתינוק ייוולד הוא יהיה בוודאי עם פלומות שיער קטנות על מצחו, כתפיו וצווארו, אל תיבהלי, פלומות אלו ינשרו מעצמן. איבר המין של תינוקך כעת כבר מפותח לגמרי כמו גם גופו ומוחו. הוא רק ממתין לרגע הנכון לצאת החוצה.

תינוקות נולדים עם 300 עצמות בגופם, חלק מהעצמות מתחברות, ולכן לאדם בוגר יש רק 206 עצמות בגוף. כל זמן שהתינוק שלך בתוכך הוא מחוסן, כשייצא לאוויר העולם, הוא יקבל נוגדנים לחיזוק המערכת החיסונית שלו מחלב האם שלך. מיד לאחר שייוולד הוא יעבור בדיקות שונות שיבחנו את תקינות מערכות גופו.


מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 40

כעת כבר אין בדיקות שגרתיות. רוב הנשים אינן יולדות בדיוק בתאריך המשוער. כיצד תדעי אם שק ההריון שלך פקע? הכירי את נוזל השליה - הוא חסר צבע וריח ולא ניתן להפסיק את זרימתו כמו במתן שתן. כמו כן אם הנוזל בצבע ירוק או חום - רצוי שתפני לבדיקה כי יתכן שהעובר שלך עשה את צרכיו ברחם.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר