שבוע 32

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 32 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 32

מה עובר עלייך: שבוע 32

את אולי לא ממש מרגישה מוכנה לתינוק, אבל הבייבי שלך כבר מוכן אליך והוא כבר עושה הכנות אחרונות לקראת היציאה. חלק מההכנות הם צירי ברקסטון. למזלך, רוב הצירים הללו לא כואבים, אבל הם בוודאי מעצבנים כשהם קורים בתדירות גבוהה. בתקופה זו חשוב שתעקבי אחר צירי ברקסטון ותנועות העובר, שימי לב לפעילות העובר והשווי את ערנותו לשבועות קודמים, במידה ויש שינוי קיצוני בתנועותיו - פני לרופא המטפל.

בתקופה זו נפח מי השפיר הגיע למקסימום. מעכשיו, ככל שהתינוק ימשיך לגדול, יהיו בבטנך יותר תינוק ופחות נוזלים - מה שיגרום לך להרגיש חזק יותר את תנועות התינוק. בזמן הלידה תהיה בשק מי השפיר שלך רק כמות קטנה של מי שפיר, בערך כמות של שתים עד שש כוסות.

בשבוע 32 את בוודאי עייפה רוב הזמן, יתכן שיש לך בעיות שינה בגלל כאבי גב, את חשה את תנועות העובר, חום, כאבי ראש, התכווצויות שרירים ברגליים, קשיים למצוא תנוחה טובה לשינה, ועוד תחושות "נעימות" כאלו ואחרות.

כשאת שוכבת, נסי תמיד להסתובב לצידך השמאלי. תנוחה זו משפרת את זרימת הדם בגוף שלך ושל עוברך משום שהיא מסייעת לעיכול ולנשימה שלך. אם יש קשיים בשינה ועדיין לא קנית כרית הריון - רוצי לקנות – בשבועות אלו היא כבר דבר הכרחי לשינה טובה. כדי להקל על העצירות והצרבת שאת חשה, שתי הרבה מים, אכלי סיבים, ואכלי ארוחות רבות קטנות במקום מעט ארוחות גדולות.


מה עובר על העובר: שבוע 32

משקלו של הפשוש שלך כ-1.75 קילו ואורכו כ-40 ס"מ. הציפורניים שלו כבר מושלמות והשיער על ראשו ממשיך לצמוח. כל חמשת החושים שלו כבר מתפקדים. בתקופה זו, משקלו עולה מהר יותר מאורכו. כעת כשעיניו כבר התפתחו היטב הוא נהנה מהלונה פארק שהולך אצלך ברחם. ככל שמצטבר שומן מתחת לעורו של עוברך, עורו הופך מאדום כהה לורוד ושקוף למחצה (וזה תקף גם לגבי תינוקות שבסופו של דבר יהיו בעלי עור שחום).

מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 32

תקופה זו היא תקופת האצת הגדילה של העובר, ועל כן בשבועות 32-33 מבצעים בדיקת אולטרה-סאונד הנקראת מעקב גדילה. בבדיקה זו עוקבים אחר גדילת העובר בהתאם לעקומת הגדילה התקינה. כמו כן, בוחנים בה על פי תנועות העובר וכמות המים ברחם תפקודים שונים של העובר שמשתנים מיום ליום.

בבדיקת מעקב גדילה בודקים את אורך עצם הירך, גודל איברים שונים ומדידת מישורים בעובר המשמשים לקביעת גיל ומשקל. הבדיקה לא נועדה לאיתור מומים, אך חריגות כגון הרחבה של חדרי המוח או מומים בולטים אחרים, צריכות להדליק אצל הגינקולוג נורה אדומה.

בנוסף למעקב הגדילה בשבוע זה יש כמובן להמשיך את הבדיקות השגרתיות - הערכת משקל עובר, בדיקות הריון שגרתיות (על ידי הרופא המטפל), ספירת דם, בדיקת כמות ברזל בדם ובדיקת שתן.


לשבוע 33


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר