שבוע 7

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 7 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 7

מה עובר עלייך: שבוע 7

שבוע 7 להריון הגיע ועליך להיות גאה - המספר 7 ביהדות הוא מספר חשוב: ישנם 7 ימים בשבוע, 7 שבועות בספירת העומר, כל שנה שביעית היא שנת שמיטה ועוד דוגמאות רבות.

בדרך כלל בשבוע 7 בחילות ההריון מחמירות בגלל רמת ההורמונים שעולה. הן אולי נקראות "בחילות בוקר", אך הן יכולות לתקוף בכל שעה ביממה. אם את סובלת מהקאות בצורה קיצונית גשי לרופא שלך על מנת שיבדוק את תפקודי בלוטת התריס - לעתים יש פעילות יתר של בלוטות אלו, ויש לקחת תרופות לפיתרון הבעיה.

זהו שבוע 7 להריון וייתכן כי תחושי בעקצוצים בחזה, כבדות, ועטרות הפטמה - אותן עיגולים מסביב לפטמה - הופכות כהות יותר. אלו תופעות טבעיות לשבוע 7 להריון. בנוסף לכך, הרחם שלך ממשיך לגדול. חלק מהנשים, במיוחד אלו שעברו הריון קודם, מרגישות כבר בשבוע זה כי הבגדים לוחצים באזור המותניים.

את משקלך כעת קשה לנחש: ייתכן כי העלית כבר כמה ק"ג, או אולי ההפך, הורדת משקל בגלל הבחילות שגורמות לך לא לאכול מספיק. בנוסף לכך, פצעונים המזכירים חצ'קונים עלולים לצוץ על פניך. אין לך ממה לחשוש, את לא חוזרת אחורה בזמן - אלו ההורמונים שלך שמשתוללים בגוף וגורמים להופעת הפצעונים הללו.

מה עובר על העובר: שבוע 7

כשמגיע שבוע 7 להריון אורך העובר שלך הוא כ-11-14 מ"מ. האוזניים, העיניים והגרון שלו מתחילים להתפתח, השלייה מתפתחת לאיטה אך היא לא תייצר הורמונים עד בערך שבוע 12 להריון. ניתן להבחין בתחילת היווצרותם של מפרקים שונים בגופו כגון רגליים וכפות ידיים.

אמנם העובר שבבטנך הוא פצפון וכמעט לא נראה, אך כבר עכשיו מתחיל לפתח תפקודים פיזיולוגים רבים: הכבד, הכליות, מערכת העיכול והמוח כולם בתהליך התפתחות מואץ. ליבו של העובר כעת בולט מגופו ומחזור הדם כבר פועל היטב. כעת כבר ניתן להבחין בפעימות ליבו בבדיקת אולטרה סאונד.מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 7

שבוע 7 להריון אמור לגרום לך למשנה זהירות מריחות ומאכלים מסוימים העלולים לגרום לך לבחילה, כלומר, מומלץ לך להימנע מהם. אם את סובלת מבחילות הריון/בחילות בוקר (מחקי את המיותר), גשי לאחת מחנויות הטבע הקיימות ורכשי תכשיר כזה או אחר המסייע להקלה על הבחילות.

מומלץ שתחלקי את הארוחות במשך היום לכמה ארוחות קטנות במקום לאכול ארוחות גדולות. מהלך זה מונע בחילות ועומס על הקיבה, שבכל מקרה חשופה להשפעת ההורמונים של ההריון. כמו כן, בתקופה זו את צריכה לנוח הרבה, כי גופך ניתקל בתופעות רבות שלא הכיר.

כמובן שבמידה וטרם ביצעת אולטרה סאונד, גשי במהרה לעשות כן, על מנת לדעת מה מצב בריאותו של העובר וכיצד ההריון מתקדם.

לשבוע 8


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר