שבוע 6

כל המידע על מה שקורה לך ולעובר בזמן שבוע 6 להריון - בדיקות הריון, תזונת הריון וטיפים לאמא שבדרך. שבועות הריון: שבוע 6

מה עובר עלייך: שבוע 6

שבוע 6 להריון הוא הזמן בו את כנראה סובלת מתסמינים שונים הגורמים לך להתלונן לא מעט על "הרגשה לא טובה". חולשה, עייפות, כאב בשדיים, דחף להשתין וגולת הכותרת: את מתחילה "ליהנות" מבחילות ההריון המפורסמות. כמו כן, בערך בשבוע 6 נשים רבות מתחילות לסבול ממצבי רוח קיצוניים ומכאבי ראש מציקים.

אך לא כל הסימפטומים של תחילת ההריון מופיעים אצל כולן - ישנן ברות מזל שמרחפות על פני תחילת ההריון בלי בחילות הריון, הקאות ותחושה כאילו הראש עומד להתפוצץ, לכן, אל תילחצי אם אין לך שום סימפטום. עם זאת, אם חווית סימפטומים ולפתע הם הפסיקו לחלוטין, מומלץ כי תיגשי לרופא ותספרי זאת.

מה עובר על העובר: שבוע 6

בזמן שבוע 6 להריון גודל העובר הוא כ-9-12 מ"מ, הגפיים העליונות מתחילות להיפרד והאצבעות מתחילות להתפתח. התפתחות הגפיים התחתונות מתרחשת מעט מאוחר בהשוואה לאלה העליונות. בשבוע 6 כבר מתחילות להתפתח מערכות שונות בגופו של עוברך כגון מערכת העיכול, הכליות והמוח.

כבר עתה ישנן תנועות בודדות ספונטניות של העובר ובנוסף, ראש העובר בשבוע 6 גדול משמעותית בהשוואה לשאר הגוף ולכן נוטה לפנים (מעין מצב שסנטר נוגע בחזה). בסוף שבוע 6 להריון גוף העובר מתחיל להתיישר מצורת ה-C שהיה נתון בה. לאט-לאט מתחילה להתפתח תעלת השמע, נבנית תבנית האוזן החיצונית ומתפתחות העיניים.

לעובר כבר יש דופק: ב-85% מהמקרים יזוהה לראשונה בשבוע 6 בבדיקת אולטרהסאונד הדופק העוברי. יחד עם זאת, גודלו וצורתו זעירים מדי ולא תרגישי בו ובתזוזותיו בשלב זה.מעקב הריון, בדיקות הריון: שבוע 6

שבוע 6 להריון הוא זמן מצוין לבצע בדיקת אולטרה סאונד - רקמת ההריון גדולה וניתן להתחיל לראות את שק ההריון. במידה וטרם התחלת, מומלץ לקחת תוסף ברזל וחומצה פולית שמורידה את הסיכוי למומים במערכת העצבים המרכזית של העובר.

היה והתחילו לך כבר עכשיו רגישות או כאבים בחזה ובשדיים המפריעים לשגרה היום-יומית, קני חזיית ג'וגינג ולכי לישון איתה - זה אמור להקל על הכאבים.

לשבוע 7


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר